Kraina Smaku

Blog - Kraina Smaku

photo alt text

Jesteś miłośnikiem zimowych szaleństw? Zastanawiasz się, gdzie miło i aktywnie spędzić czas, szusując na stoku? Zapraszamy do Zakopanego. Tutaj z pewnością nie będziesz się nudzić. Oto 6 stoków narciarskich, które warto odwiedzić.

photo alt text

Zakopane to idealne miejsce na spędzenie sylwestra. Majestatyczne Tatry, ośnieżone szczyty, a przede wszystkim gorąca, góralska atmosfera to najważniejsze argumenty przemawiające za tym, że Nowy Rok warto przywitać „z przytupem” właśnie na Podhalu.

photo alt text

Bogactwo kulinarne Polski, sprawia, że praktycznie każdy region naszego kraju słynie z innych potraw wigilijnych. Nie inaczej jest na Podhalu, gdzie tradycja regionalna pielęgnowana jest od pokoleń, dzięki czemu do dziś góralskie, bożonarodzeniowe specjały goszczą na świątecznym stole. W poniższym artykule przedstawiamy najbardziej charakterystyczne wigilijne potrawy podhalańskie, których nie spotkasz nigdzie indziej. Zapraszamy do lektury!

photo alt text

Podhale to wyjątkowy region z pięknymi krajobrazami, unikalnymi zabytkami, tradycyjną kuchnią i gwarą, która wciąż jest używana przez górali. Wybierając się do Zakopanego lub okolic, warto ją nieco poznać, aby zrozumieć mieszkańców i zaimponować im swoją wiedzą.

photo alt text

Osoby, które planują zagraniczne wyjazdy, często obawiają się, że trudno będzie im się porozumieć, będąc w obcym kraju. Okazuje się jednak, że o barierze językowej można mówić również w przypadku wyjazdu… do Zakopanego.

photo alt text

Trudno wyobrazić sobie wizytę na Podhalu bez wędrówek po malowniczych górskich szlakach. Jednak każdy urlop oprócz zwiedzania wiąże się również z kosztowaniem lokalnych przysmaków.

photo alt text

Spakować plecak i wyruszyć na wyprawę w góry — to ambitny plan każdego, kto wybiera się na urlop czy krótki wypad do Zakopanego. Zanim jednak ruszysz przed siebie, przekonaj się, co koniecznie powinieneś ze sobą zabrać, aby Twoja wyprawa była przyjemna i bezpieczna.

photo alt text

Deszczowa pogoda w Zakopanem wcale nie oznacza nudy, wręcz przeciwnie. Nawet kiedy na zewnątrz aura nie sprzyja górskim wędrówkom, można miło spędzić tutaj czas. Poznaj kilka naszych propozycji.

photo alt text

Myśląc o Zakopanem, przed oczami stają nam: piękne widoki, zatłoczone i kolorowe Krupówki oraz uśmiechnięci górale.

photo alt text

Krupówki, to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich ulic. Ulokowana w centrum Zakopanego stała się poniekąd jego największą wizytówką oraz głównym miejscem wypadowym dla odwiedzających miasto turystów.

photo alt text

Jednym z częściej wybieranych kierunków urlopowych przez Polaków jest Zakopane. To przepiękne miasto pod Giewontem, z którego uroków można skorzystać zarówno zimą, jak i latem.

photo alt text

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym jest wyjazd na wczasy z małymi dziećmi.

photo alt text

Pobyt w górach wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z wędrówkami po malowniczych szlakach. Jednym z popularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków jest Podhale i niezwykle turystyczne Zakopane.

photo alt text

Pandemia COVID-19 wywarła duży wpływ na branżę hotelarską i gastronomiczną. Przyjmowanie i obsługa dużej liczby gości wymagają teraz o wiele więcej wysiłku, ale nasze apartamenty i restauracja w Zakopanem działają prężnie mimo tych przeciwności.

photo alt text

Zakopane uchodzi za zimową stolicę Polski. Jest to miejsce, które turyści tłumnie odwiedzają zimową porą ze względu na mnogość atrakcji oraz piękne widoki.

photo alt text

Nareszcie zaplanowałeś długo odkładany urlop w Zakopanem, zarezerwowałeś miejsce w hotelu, przybyłeś na miejsce i… jak to bywa w górach, napotkałeś wiatr i deszcz, mimo, że prognozy zapowiadały ciepłe słoneczko.

photo alt text

Zakopane przyciąga co roku wielu turystów. Niezależnie od pory roku, jest to popularny kierunek zarówno na samotne wyprawy, jak i podczas wyjazdów z rodziną i dziećmi.

photo alt text

Wyjazd na urlop wiąże się z dopełnieniem różnego typu formalności, by przebiegł on bez większych problemów. Ważnym elementem każdego wyjazdu jest wybór odpowiedniego noclegu. Podobnie jest podczas planowania urlopu w Zakopanem.

photo alt text

Stolica Tatr oferuje wiele atrakcji dla turystów. Nic dziwnego, że tłumy przyjezdnych spędzają w Zakopanem ferie, wakacje i długie weekendy. Niezależnie od pogody w tym miejscu nie można się nudzić.

photo alt text

Malowanie jajek, święcenie koszyczków czy oblewanie się wodą w Śmigus-Dyngus to tradycje wielkanocne znane w całej Polsce. Warto jednak wiedzieć, że w niektórych regionach – takich jak Podhale – Wielkanoc bywała świętowana w jeszcze ciekawszy i barwniejszy sposób.

photo alt text

Pobyt w Zakopanem w czasie pandemii? Tak, to możliwe!

photo alt text

Już od wielu lat, Podhale to region chętnie odwiedzany przez polskich i zagranicznych turystów.

Pokaż na mapie