Kraina Smaku

Kraina Smaku

Pobyt w Zakopanem w czasie pandemii? Tak, to możliwe! Aby cieszyć się pięknymi widokami oraz lokalnymi atrakcjami należy jednak przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa, związanych z epidemią COVID-19. Sprawdź, o czym warto pamiętać, jak nasz hotel zapewnia bezpieczeństwo swoim gościom oraz dlaczego warto wybrać właśnie Zakopane.

Moc atrakcji, czyli zalety pobytu w zimowej stolicy Tatr!

Prawdziwy, lokalny folklor, góralskie kapele, pyszne jedzenie i widoki, zapierające dech w piersiach to największe atrakcje Zakopanego, które od kilkudziesięciu lat niezmiennie przyciąga rzesze turystów. Z zimowej stolicy Polski prowadzi wiele górskich szlaków, zarówno tych prostych, przeznaczonych dla początkujących turystów, jak i odpowiednich dla zaprawionych piechurów. Co więcej, z różnych punktów widokowych Zakopanego rozpościerają się przepiękne widoki na Tatry, osiągalne także z łagodnych tras spacerowych. Zakopane obfituje ponadto w wiele kulturalnych atrakcji, będących miłym urozmaiceniem pobytu w trakcie brzydkiej pogody. Na kulturalnych trasach odnajdujemy ślady bytności Stanisława Witkacego, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Karola Szymanowskiego. Warto odwiedzić między innymi Willę Atma, Koziniec oraz Muzeum Tatrzańskie, a także pracownię Władysława Hasiora. Po całodniowej wędrówce warto przysiąść w  regionalnej gospodzie i przy rytmach góralskiej muzyki zasmakować lokalnych przysmaków.

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas pobytu w Zakopanem w czasie pandemii?

Bezpieczeństwo pobytu w Zakopanem w czasie pandemii w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy zatem o noszeniu maseczki, regularnym odkażaniu rąk oraz zachowywaniu co najmniej półtora metrowego odstępu od innych turystów. Unikajmy również tłumów oraz dużych skupisk ludzkich. Ponadto, w trosce o bezpieczeństwo gości, nasz pensjonat opracował specjalne zasady, wdrożone na czas pandemii COVID-19.

Przede wszystkim nasz personel został gruntownie przeszkolony z zasad bezpieczeństwa. Pracownicy wykonują swoje obowiązki w maseczkach, przyłbicach oraz rękawiczkach. Przestrzegamy również aktualnych rozporządzeń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, dotyczących przeciwdziałania pandemii SARS-CoV-2. Na recepcji, przy każdym wejściu do obiektu oraz przy windach i toaletach umożliwiamy regularną dezynfekcję rąk, a także prosimy, by przy recepcji, wyposażanej w szybę, znajdowała się tylko jedna osoba. Oferujemy możliwość zakupu maseczek. Dbamy także w wyjątkowy sposób o czystość: pokoje wietrzymy regularnie, a szczególnie często używane powierzchnie, takie jak blat, kran, sedes, stół, klamki, włączniki czy pilot do telewizora dezynfekujemy płynami odkażającymi. W naszej restauracji przed wejściem znajdują się płyny do dezynfekcji rąk, a stoliki dezynfekowane są każdorazowo po zakończeniu obsługi gości. Sala restauracyjna jest regularnie wietrzona. Co więcej, wszystkie posiłki przygotowywane są w sterylnych warunkach, zgodnie z zasadami HACCP oraz Sanepid-u.

Serdecznie zapraszamy do naszego pensjonatu w Zakopanem, gdzie w bezpiecznych warunkach odpoczniesz, naładujesz akumulatory i zaznasz prawdziwie góralskiej atmosfery!

Pokaż na mapie