Kraina Smaku

Kraina Smaku

Tatry są górami, w których każdy może znaleźć trasę dostosowaną do swoich możliwości, niezależnie od tego, czy szuka bardzo trudnych i wymagających szlaków, czy jest w górach pierwszy raz. Należy jednak pamiętać, że bez znaczenia, czy idzie się na szlak trudny, czy stosunkowo łatwy należy się odpowiednio przygotować do wycieczki. Trzeba mieć na uwadze, że przejście trasy może się wydłużyć i stać trudniejsze np. podczas deszczu.

Ciekawe trasy dla początkujących

Jedno z ciekawych miejsc, do którego warto się udać, będąc w Zakopanem, jest Wielki Kopieniec. Jest to szczyt o wysokości 1328 metrów. Roztacza się z niego widok na wspaniałą panoramę Tatr, m.in. na Orlą Perć, Kasprowy Wierch i Babią Górę. Prowadzi na niego zielony szlak rozpoczynający się w Toporowej Cyrhli, czyli najwyżej położonej dzielnicy Zakopanego. Szlak prowadzi obok kompleksu zabytkowych szałasów pasterskich.
Kolejną propozycją trasy dla początkujących jest wycieczka do Doliny Małej Łąki. Jest to trasa, którą docenią osoby pragnące uciec od tłumów. Z doliny tej rozpościera się widok na Giewont, Wielką Małołącką Turnię i Przełęcz pod Kopą Kondracką. Początek trasy znajduje się przy ulicy Krzeptówki.
Kolejną propozycją jest wejście na Sarnią Skałę, z której można podziwiać widok na Zakopane, Tatry Zachodnie i Giewont. Trasa prowadzi przez piękne doliny.

Gdzie wybrać się w Tartach z dzieckiem?

Osoby z dziećmi oraz z obniżoną sprawnością ruchową nie muszą rezygnować z rodzinnego wypoczynku w Zakopanem i pięknych górskich widoków. W Tatrach znajduje się sporo tras z drogami asfaltowymi i szutrowymi, które mają nieduże różnice wzniesień.
Jedną z takich tras jest droga do Doliny Strążyskiej. Jest krótka, liczy jedynie 2 km w jedną stronę, jednak mimo to jest bardzo ciekawa. Można podziwiać z niej Giewont, wodospad Siklawica i skaliste turnie. Trasa rozpoczyna się na ulicy Strążyskiej.
Kolejnym przykładem nietrudnej wycieczki jest przejście Drogą pod Relami. Z trasy tej można podziwiać widok na Zakopane i Gubałówkę. Droga rozpoczyna się obok skoczni Wielka Krokiew.

Pokaż na mapie