Kraina Smaku

Kraina Smaku

Nareszcie zaplanowałeś długo odkładany urlop w Zakopanem, zarezerwowałeś miejsce w hotelu, przybyłeś na miejsce i… jak to bywa w górach, napotkałeś wiatr i deszcz, mimo, że prognozy zapowiadały ciepłe słoneczko. Czy to oznacza, , że jesteś skazany na nudzenie się w pokoju i Twój czas wolny został bezpowrotnie zmarnowany? Oczywiście, że nie! Poniżej prezentujemy listę aktywności, które sprawią, że mimo złej pogody wciąż będziesz mógł dobrze się bawić w Zakopanem!

Jak nie nudzić się w Zakopanem w deszczową pogodę?

Zakopane to nie tylko Krupówki i górskie szlaki. Nawet przy niesprzyjającej pogodzie masz szansę spędzić tu przyjemnie czas i zapełnić sobie urlop atrakcjami. Do najciekawszych z nich należą:

  • Aqua Park Zakopane – miejsce, do którego nie da się nie trafić, ponieważ położone jest w samym sercu Zakopanego. Doskonałe miejsce zarówno dla singli i par, jak i dla rodzin z dziećmi, znajdują się tu bowiem dwa baseny, brodzik z ciepłą wodą dla najmłodszych oraz basen z wodami termalnymi. Gdy zmęczysz się pływaniem, możesz zrelaksować się na jednym z leżaków rozstawionych na tarasie z pięknym widokiem na okolicę.

  • Gorący Potok – położony w pobliskich Szaflarach kompleks basenów termalnych z gejzerami, fontannami, zjeżdżalniami oraz wieloma innymi atrakcjami. Ponieważ baseny wypełnione są czystą wodą siarkową, wizyta w termach to nie tylko rozrywka dla całej rodziny, lecz także znaczna korzyść dla zdrowia.

Szukasz noclegu w Zakopanem? Sprawdź komfortowe pokoje i apartamenty oferowane przez Krainę Smaku!

  • Escape Room – pokoje ucieczek i zagadek to od kilku lat jedna z ulubionych rozrywek Polaków. Podobnie jak we wszystkich miejscowościach wczasowych, również i w Zakopanem można je znaleźć – szczególnie ciekawy jest ESC House Escape Room, który zapewnia odwiedzającym świetną zabawę pełną niezapomnianych wrażeń.

  • Piwne SPA – należysz do amatorów szlachetnego bursztynowego trunku? To miejsce to coś właśnie dla Ciebie! Znajdujące się w Willi Ślimak Piwne SPA to miejsce, w którym nie tylko skosztujesz regionalnych piw, ale też skorzystasz z kąpieli piwnej oraz masażu relaksującego. Pamiętaj, że te zabiegi to coś znacznie więcej niż tylko zabawny punkt na Twojej liście, o którym będziesz mógł opowiedzieć znajomym. Kąpiele piwne mają silne działanie nawilżające, poza tym piwo pozwala pozbyć się toksyn z organizmu. Opuścisz ten przybytek nie tylko weselszy, lecz także i zdrowszy niż przedtem.

  • Muzea i galerie sztuki – miłośnicy spokojniejszych rozrywek z pewnością odnajdą się w licznych muzeach na terenie Zakopanego. Uwaga – obcowanie z kulturą wysoką wcale nie musi być nudne! Przekonasz się o tym, wstępując do jedynego w swoim rodzaju Muzeum Stylu Zakopiańskiego, w którym poznasz korzenie charakterystycznych góralskich domków. Równie wspaniałym przeżyciem może być wizyta w Teatrze im. Witkacego.

Pokaż na mapie