Kraina Smaku

Kraina Smaku

Wiele osób obawia się wyprawy w góry z dziećmi. Jest to jednak strach, który warto przełamać i całą rodziną udać się na wycieczkę w piękne tatrzańskie tereny. Kluczem do sukcesu jest wybranie odpowiedniej trasy. Tatry obfitują w ścieżki dostosowane do różnych potrzeb. Obok tras dla zaawansowanych wspinaczy bez problemu można znaleźć takie, po których koła wózka przejadą bez większych problemów. 

Najciekawsze trasy asfaltowe

W Tatrach znajduje się sporo tras asfaltowych, dostosowanych do możliwości większości wózków.
Należy do nich trasa do Popradzkiego Stawu, czyli jednego z najpiękniejszych tatrzańskich jezior. Drogą, po której można przejechać wózkiem, jest szlak niebieski. Trasa zaczyna się przy stacji kolejki elektrycznej Popradské pleso. Na szosie można spodziewać się rowerzystów oraz aut mających uprawnienie na dojazd do schroniska. Długość trasy w obie strony to ok. 8 km.

Kolejną wartą przejścia trasą asfaltową jest droga z Tatranskiej Javoriny prowadząca do Polany pod Muraniem. Podczas wędrówki można podziwiać szczyty: Murań, Hawrań, Nowy Wierch oraz wystawę geologiczną z opisami skał tatrzańskich.

Najbardziej znaną trasą dla rodzin jest droga nad Morskie Oko. Trasa ta jest dość długa, ma 8,5 km w jedną stronę.

Trasy szutrowe w Tatrach

Rodzice mający wózek dostosowany do trudniejszego terenu mogą urozmaicić rodzinny wypoczynek w Zakopanem spacerami po szutrowych drogach.

Jedną z ciekawszych tras jest droga przez Dolinę Strążyską. Jest ona dość krótka, ma jedynie 4 km w obie strony, jednak mimo to jest bardzo ciekawa. Można podziwiać z niej Giewont i skaliste turnie.
Kolejną trasą na przyjemny spacer jest przejście przez Dolinę Kościeliską. Urozmaicają ją skalne zwężenia, Potok Kościeliski oraz Skała Pisana, na której znajdują się autografy turystów sprzed lat. Trasa ta zaczyna się w Kirach, ma 6 km w jedną stronę.

Inną propozycją jest Droga pod Reglami. Można podziwiać z niej Zakopane i Pasmo Gubałówki. Trasa rozpoczyna się w Kuźnicach. Jej atutem jest możliwość zakończenia trasy w każdym momencie ze względu na łatwy dostęp do komunikacji miejskiej.

Pokaż na mapie