Kraina Smaku

Kraina Smaku

Spakować plecak i wyruszyć na wyprawę w góry — to ambitny plan każdego, kto wybiera się na urlop czy krótki wypad do Zakopanego. Zanim jednak ruszysz przed siebie, przekonaj się, co koniecznie powinieneś ze sobą zabrać, aby Twoja wyprawa była przyjemna i bezpieczna.

Jednodniowa wycieczka w góry — co musisz ze sobą mieć?

Wyprawy w góry mają różny charakter. Czasami są to wielogodzinne, zaawansowane eskapady, które wymagają nie tylko specjalnego sprzętu, ale i stosownego przygotowania. Znacznie częściej jednak mamy do czynienia z rekreacyjnymi wędrówkami, które mają dostarczyć nam przyjemności z aktywnego wypoczynku i możliwości podziwiania pięknych widoków. W każdym przypadku trzeba jednak zadbać o odpowiedni strój, a więc przede wszystkim solidne buty, ciepłe skarpety (najlepiej zapakować do plecaka drugą parę), stosowne do pogody ubranie wierzchnie, płaszcz przeciwdeszczowy i nakrycie głowy.

Oprócz tego do plecaka warto zapakować też produkty higieniczne i kosmetyki, w tym m.in. krem z filtrem UV, chusteczki nawilżane i higieniczne. Należy też zabrać ze sobą apteczkę, w której nie może zabraknąć tabletek przeciwbólowych, plastrów, bandaży itp.

Na jednodniową wycieczkę w góry koniecznie trzeba zabrać ze sobą prowiant. Nie wolno nam ruszać w trasę, jeśli nie mamy ze sobą wody — przynajmniej półtora litra na osobę! Oprócz tego warto zabrać witaminy i minerały do rozpuszczenia w wodzie, a także ciepłą herbatę w termosie. Przygotowujemy również kanapki, warzywa do kanapek oraz inne przekąski, najlepiej czekoladowe, np. batoniki. Można też zapakować do plecaka owoce suszone i orzechy.

Po wycieczce wybierz się na wyśmienitą, pożywną kolację

Jednodniowy wyprawa w góry to doskonała forma aktywności, która powinna znaleźć się w planie każdego turysty przyjeżdżającego do Zakopanego. Po wycieczce należy zadbać o pożywny i smaczny posiłek. Zapraszamy do naszej restauracji regionalnej, w której serwujemy przede wszystkim wyśmienite potrawy regionalne przygotowywane z m.in. z pstrąga czy jagnięciny. U nas skosztujesz popularnej golonki po góralsku podawanej z kapustą, oryginalnych oscypków wyrabiany w bacówce oraz wielu innych tradycyjnych dań. Każdy turysta pokrzepi się po całodniowej górskiej wędrówce, spędzając miło czas podczas wspólnego biesiadowania. Zapraszamy!

Pokaż na mapie