Kraina Smaku

Kraina Smaku

Zakopane przyciąga co roku wielu turystów. Niezależnie od pory roku, jest to popularny kierunek zarówno na samotne wyprawy, jak i podczas wyjazdów z rodziną i dziećmi. Jak wiadomo, dzieci często trzeba zachęcić w różnoraki sposób do aktywnego uczestniczenia w urlopie. Jednak Zakopane obfituje w wiele atrakcji, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Warto więc poznać miejsca, które szczególnie przypadną do gustu nawet małym dzieciom.

Bliskość z naturą

Zakopane jest miejscem, gdzie szczególnie można zauważyć bliskość z naturą. Jest to bowiem miasto leżące u podnóża Tatr, które uchodzą za najpiękniejsze góry w Polsce. Górskie wędrówki mogą jednak szybko zmęczyć i zniechęcić dzieci do dalszej wędrówki. Dlatego też podczas wakacji z dzieckiem, warto wybrać się na przechadzkę po mniej wymagających, a równie malowniczych dolinach. Dziecko będzie miało okazję poobcować z naturą, a także poznać nowe odmiany roślin czy też zwierząt, z którymi na co dzień nie ma do czynienia.

Spotkanie ze zwierzętami

Jedną ze znanych zakopiańskich atrakcji jest papugarnia Egzotyczne Zakopane. W tym miejscu znajdziemy ponad 100 pięknych ptaków, które z chęcią usiądą nam na ramieniu i przywitają się z nami. Bliskie spotkanie z egzotycznymi ptakami z całą pewnością przypadnie do gustu nie tylko samym dzieciom, ale także rodzicom. Inną, jednak równie ciekawą atrakcją jest Myszogród, w którym znajdziemy ponad 1000 myszy, które na co dzień żyją i funkcjonują w różnych sceneriach. Maluch będzie mógł zobaczyć myszy „mieszkające” w góralskiej wiosce, czy też w domkach na drzewach. Obcowanie z żywymi zwierzętami jest gwarancją udanego wyjazdu. Alternatywą dla papugarni jest Tatrzański Park Edukacyjny, na terenie którego dzieci i dorośli mogą spotkać różne gatunki sowy, sarny, piękne lisy polarne, świstaki oraz inne zwierzęta, których zobaczenie z bliska byłoby raczej trudne.

Ekstremalne atrakcje

W Zakopanem nie brakuje również ekstremalnych atrakcji. Jest to doskonałe miejsce do nauki różnego typu sportów zimowych. Znajdziemy tu bowiem wiele wypożyczalni sprzętu oraz szkółek narciarskich, które pomogą dziecku w stawianiu pierwszych kroków na stoku. Wartą odwiedzenia atrakcją jest także „góralski ślizg”, który znajduje się pod Gubałówką. Jest to ogromna zjeżdżalnia z 8 torami, która będzie świetną zabawą dla dzieci i rodziców. Na miłośników skoków narciarskich czeka Wielka Krokiew, można tu z bliska zobaczyć  miejsce triumfów polskich skoczków i kibicować swoim ulubieńcom.

Regionalne jedzenie

Dzieci już od najmłodszych lat powinny próbować nowych smaków i regionalnych dań. Dlatego też oferujemy pyszne domowe jedzenie, którego nie dostaniemy w żadnej innej części Polski. Wiele potraw wykonywanych jest w oparciu o tradycyjne receptury, a także z wykorzystaniem regionalnych produktów, takich jak domowej roboty ser, wędliny czy też przetwory.

Pokaż na mapie