Kraina Smaku

Kraina Smaku

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia, szczególnie przed wielogodzinną wędrówką. Z tego powodu przed wyjściem na szlak nie powinno się jeść byle czego, warto postarać się, aby był to wartościowy posiłek. Nie powinno się go pomijać przed wyruszeniem w trasę, nawet jeśli pragnie się zrzucić nadprogramowe kilogramy. Podczas wędrówki w górach spala się od 4 do 6 tysięcy kcal, z tego powodu trzeba dostarczyć organizmowi odpowiednie paliwo.

Jakie składniki odżywcze powinny znajdować się w śniadaniu?

Aby organizm miał siłę do podejmowania wysiłku, potrzebuje białka, węglowodanów, tłuszczy i minerałów. Śniadanie, które da odpowiednią ilość energii to takie zawierające dużą ilość węglowodanów prostych i złożonych. 

Może być to museli z jogurtem i bananem albo owsianka z suszonymi owocami. Osoby nieprzepadające za tak słodkimi śniadaniami mogą wybrać kanapki z pełnoziarnistego chleba z twarogiem czy serkiem wiejskim i warzywami.

Dobrym rozwiązaniem jest również zjedzenie typowo śniadaniowego posiłku, jakim jest jajecznica.
Możliwości jest wiele, najważniejsze, aby śniadanie było kaloryczne i odpowiadało preferencjom smakowym.

Po śniadaniu warto wypić kawę czy zieloną herbatę, które dodatkowo pobudzą organizm do działania.

W naszej restauracji w Zakopanem od 7:30 do 10:00 można skorzystać z oferty bufetu śniadaniowego. Proponujemy duży wybór dań.

Co zabrać ze sobą na drugie śniadanie?

Nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą drugiego śniadania. W plecaku powinny znaleźć się smaczne i wygodne do zjedzenia na szlaku przekąski. Dobrym rozwiązaniem są batoniki. Mogą występować w wersji zbożowej, czekoladowej czy białkowej. Inną słodką przekąską są suszone owoce. Są lekkie, smaczne i dostarczają dużo cukrów prostych dających energię w chwilach wyczerpania. Wygodne do chrupania w czasie wycieczki są również orzechy. Dostarczają dużo kalorii i zdrowych tłuszczów, dzięki czemu można się nimi na długo nasycić. Na szlak warto również zabrać ze sobą kabanosy. Mogą być to klasyczne mięsne wyroby lub wegańskie zrobione z soi, grochu czy soczewicy. 

Pokaż na mapie