Kraina Smaku

Autorska kuchnia w Zakopanem

Szefem Kuchni restauracji Kryjówka jest Grzegorz Lelek – osoba pasjonująca się gastronomią i posiadające olbrzymie doświadczenie. Tworzy kombinacje smaków, zapachów i kolorów. Przykłada dużo uwagi do tego, żeby dania, desery i bufety cieszyły oko i zachęcały do jedzenia. Szef autorskiej kuchni był członkiem jury w prestiżowych konkursach kulinarnych, brał udział i był laureatem kilku z nich. Doświadczenie zawodowe zdobywał w hotelach Litwor, Pod Różą czy Belvedere, a także restauracjach WENTZL, Da Pietro i Lajkonik w Kijowie.​​​​​ Jest także zdobywcą Rekordu Guinnessa z 2002 roku w kategorii gotowanie kwaśnicy – powstało wtedy 21 tysięcy porcji, 7 659 litrów zupy.

Autorska kuchnia Grzegorza Lelka opiera się na połączeniu tradycyjnych, góralskich potraw bazujących na lokalnych produktach z nowoczesnym i zdrowym spojrzeniem na kuchnię polską. Poniżej znajdują się przykładowe propozycje z karty menu restauracji Kryjówka, które zasmakują gościom lubiących nowe spojrzenie na tradycyjne potrawy:

Smaczna kuchnia restauracji regionalnej Kryjówka to także wyjątkowe słodkości. Cukiernia oferuje pyszne i piękne smakołyki, które można zamawiać na przyjęcia okolicznościowe – także te, które są wyprawiane poza restauracją. Torty to prawdziwe arcydzieła, zachwycające smakiem i okazałym wyglądem. Są dopracowane w każdym detalu i bardzo smaczne, przez co cieszą się tak dużą popularnością w trakcie przyjęć weselnych, chrzcin czy komunii. Osoby zainteresowane degustacją tortów mogą skorzystać z możliwości zamówienia próbek tortów, co ułatwi podjęcie decyzji o wyborze ciasta, kremu i jego dekoracji. Słodkości powstające w autorskiej pracowni Szefa Kuchni doskonale sprawdzą się jako słodki prezent uświetniający każdą okazję: jubileusz, otwarcie, podziękowanie, urodziny, wesela czy pożegnania.

Potrawy serwowane w restauracji Kryjówka cieszą nie tylko podniebienia, ale i oczy – są zawsze pięknie podane. Poniżej znajduje się kilka dań z karty:

Pokaż na mapie