Kraina Smaku

Kraina Smaku

Zima w mieście zwykle nie kojarzy się przede wszystkim z utrudnieniami na drodze, śliskimi nawierzchniami, koniecznością porannego skrobania szyb i wszechobecnym błotem pośniegowym w czasie roztopów. Ta pora roku nabiera zupełnie innego charakteru w górach, gdzie miłośnicy sportów zimowych oraz ośnieżonych krajobrazów przyjeżdżają każdego roku, znajdując to, na co czekają z utęsknieniem przez całą wiosnę, lato i jesień. Gdy w innych rejonach Polski po śniegu niewiele już pozostało, w górach nadal panują warunki zimowe.

Zakopane — kiedy kończy się zima, a kiedy zaczyna?

Górale często żartują, że na Podhalu zima trwa tylko 10 miesięcy, a reszta to samo lato. W popularnym porzekadle jest nieco prawdy. Oczywiście 10 miesięcy zimy to znaczna przesada, jednak w tym rejonie standardowy podział na cztery pory roku w praktyce wygląda nieco inaczej niż w innych częściach naszego kraju. Pogodowe statystyki jasno dają do zrozumienia, że lato w górach jest znacznie mniej upalne, za to warunki zimowe panują zdecydowanie dłużej. 

Tak naprawdę już od listopada Podhale wchodzi w pogodę zimową, która trwa niekiedy aż do kwietnia. Śmiało można stwierdzić, że zima gości tutaj nawet przez 5 miesięcy. Pozytywne aspekty takich warunków atmosferycznych dostrzegają przede wszystkim miłośnicy sportów zimowych, którzy każdego roku przyjeżdżają właśnie na Podhale, by szusować do woli po tutejszych stokach. A jest ich w regionie bardzo wiele. Rozwinięta jest również infrastruktura turystyczna, w tym przede wszystkim hotele i restauracje, które każdego sezonu zimowego są przygotowane na przyjęcie gości.

Pakiety Zimowe w Krainie Smaku

Jeśli chcesz w pełni skorzystać z dobrodziejstw zimy, już dziś zarezerwuj luksusowy pokój w Zakopanem w Krainie Smaków. Mamy dla Ciebie wiele ciekawych ofert promocyjnych i pakietów pobytowych na okres zimowy, który na Podhalu zawsze trwa dłużej. Z pewnością zachwycą Cię nie tylko piękne górskie krajobrazy, ale przede wszystkim panujące tutaj warunki na stokach narciarskich. Po szaleństwie na stoku zapraszamy na relaks do Term Chochołowskich, a na smaczny posiłek — do Restauracji Kryjówka.

Pokaż na mapie