Kraina Smaku

Kraina Smaku

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym jest wyjazd na wczasy z małymi dziećmi. Znalezienie odpowiednio przystosowanego noclegu, czy miejsca, w którym podawane są smaczne i pełnowartościowe posiłki, to nie lada wyzwanie. Problematyczne bywa także zaplanowanie atrakcji. Młode nogi nie są przystosowane do pokonywania długich dystansów, co – zwłaszcza w przypadku wakacji w górach – eliminuje dużą część aktywności. Podpowiadamy, gdzie warto iść i co zobaczyć będąc na rodzinnym wyjeździe w Tatrach. Zapraszamy do lektury.

Jakie górskie trasy warto zobaczyć z dziećmi?

Planując pierwsze rodzinne piesze wycieczki górskie, warto zdecydować się na proste i krótkie trasy. Doskonałym pomysłem jest zaplanowanie przechadzki do Doliny Strążyskiej. Odległość, jaką trzeba pokonać w obie strony, to ok. 4 km. Najmłodszym z pewnością spodoba się to, że przez cały spacer będą mogły podziwiać panoramę Giewontu oraz roztaczające się w oddali skaliste turnie. Rodziny z dziećmi, jako cel swoich wycieczek, wybierają także Rusinową Polanę. Poza pięknymi widokami, w sezonie letnim dodatkową atrakcję stanowią wypasające się na łąkach owce. Oczywiście warto też pokazać najmłodszym prawdziwy tatrzański klasyk – morskie oko. Prowadząca na nie ścieżka jest jedną z najprostszych, jakie znajdziemy w polskich górach. Jeżeli jednak jej dystans okaże się zbyt długi, to do samego jeziora można dojechać dorożką. Dzieci z pewnością ucieszą się i docenią taką możliwość.

Co robić z dzieckiem w Zakopanem?

Również w samym Zakopanem znaleźć można wiele atrakcji dla dzieci. Na szczególną uwagę zasługuje m.in. Muzeum Tatrzańskie im. dra Tytusa Chałubińskiego czy wjechanie kolejką linowo-terenową na Gubałówkę. Dobrym pomysłem jest również spacer po jednej z najsławniejszych polskich ulic – Krupówkach. Najmłodszym z pewnością spodoba się duża liczba znajdujących się na niej stoisk z upominkami, a wieczorową porą mnogość kolorowych świateł. Podczas wizyty w Zakopanem koniecznie należy też zapoznać dzieci z tradycyjną kuchnią góralską. Najmłodsi uwielbiają smak wędzonych oscypków i chętnie się nimi zajadają. Oczywiście to tylko najpopularniejsze pozycje. Stolica polskich gór oferuje naprawdę wiele możliwości aktywnego wypoczynku dla całych rodzin.

Pokaż na mapie