Kraina Smaku

Kraina Smaku

Przedwiośnie i wiosna w górach to wyjątkowy czas, gdy natura budzi się do życia, dni są coraz dłuższe, a ciepłe słońce śmielej ogrzewa ziemię. Planujesz wiosenną wycieczkę do Zakopanego? Przekonaj się, co warto wówczas odwiedzić, zobaczyć i przeżyć.

5 rzeczy, które warto zobaczyć w Zakopanem wiosną

  1. Kwitnące krokusy. Kwitnące krokusy w Tatrach to spora atrakcja dla turystów. Dla tego widoku warto przyjechać do Zakopanego pod koniec marca. Kwiaty tworzą fioletowy dywan, pokrywający doliny. Krokusy kwitną dość krótko, więc trzeba się śpieszyć, ale zdecydowanie warto zaplanować sobie weekend, albo nawet jeden dzień, aby móc je podziwiać. Szczególnie pięknie prezentują się wtedy Dolina Chochołowska, Dolina Kościeliska i Polana Kopieniec, ale tak naprawdę krokusy pojawiają się również na przydrożnych polanach i innych, mniej znanych dolinach.

  2. Tatrzański Park Narodowy. Chociaż Tatrzański Park Narodowy warto odwiedzić o każdej porze roku, to jednak wiosną jest to szczególnie wskazane. Widok budzącej się do życia po zimowym letargu przyrody zachwyci każdego. Pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą odpowiednie buty i ciepłe ubranie, gdyż o tej porze roku pogoda bywa kapryśna.

  3. Kolejką na Kasprowy Wierch. To jedna z najważniejszych atrakcji, którą warto uwzględnić w swoich wycieczkowych planach. Absolutnie każdy, kto odwiedza Zakopane, powinien przejechać się chociaż raz w życiu tą kolejką. Wiosną rozpościerający się z góry widok jest jeszcze piękniejszy. To okazja, aby zobaczyć panoramę polskich i słowackich Tatr w zupełnie innej odsłonie.

  4. Spacer po Zakopanem. Zdecydowanie warto wybrać się też na niespieszny spacer po Zakopanem. Zdarza się, że wiosną jest tutaj nieco mniej turystów, więc można pozwolić sobie na spokojne zwiedzanie. Oprócz Krupówek, jednego z najsłynniejszych deptaków w Polsce, można zobaczyć też m.in. oryginalną starą zabudowę góralską, najpiękniejszą na świecie naturalną skocznię narciarską czy Teatr im. Witkacego.

  5. Dolina Białego. Z wędrówkami po górach w okresie wiosennym trzeba uważać, ponieważ nadal jeszcze może utrzymywać się tutaj pokrywa śnieżna, a trasy wciąż bywają wyjątkowo trudne. Jeśli jednak aura na to pozwoli, warto wybrać się do Doliny Białego. Jest to stosunkowo łatwy dla każdego szlak, który pokonuje się w niecałą godzinę w jedną stronę. Wokół roztacza się piękny krajobraz lasu bukowo-jodłowego, gdzieniegdzie można zauważyć kosodrzewinę, a na górnej granicy lasu limby.

Zarezerwuj komfortowy nocleg w Zakopanem

Zapraszamy Cię do odwiedzenia wiosną Zakopanego, a także zarezerwowania pokoju lub apartamentu w Krainie Smaku. Gwarantujemy komfortowe noclegi pod Tatrami, luksusowy wypoczynek, profesjonalną obsługę i przyjemną atmosferę. U nas odpoczniesz od miejskiego zgiełku, posłuchasz szumu potoku i śpiewu ptaków, a przede wszystkim zachwycisz się pięknym widokiem budzącej się do życia przyrody.

Zapraszamy do Krainy Smaku!

Pokaż na mapie