Kraina Smaku

Kraina Smaku

Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. Wszystkie miasta w Polsce stają się wtedy wyjątkowo piękne przez świąteczne światełka i ozdoby, którymi zdobione są drzewa, latarnie i chodniki. Zakopane w czasie świąt staje się jeszcze bardziej magiczne niż zwykle. W dzień można podziwiać ośnieżone szczyty tatr, z kolei wieczorami przechadzać się rozświetlonymi świątecznymi ozdobami ulicami.

Dlaczego w grudniu warto wybrać się na spacer po Krupówkach?

Każdego roku w Zakopanem ulice dekorowane są iluminacjami. Szczególny nacisk kładzie się na ozdobienie Krupówek, czyli głównej ulicy w mieście. Ozdoby znajdują się na latarniach i prywatnych kamienicach.

Na Krupówkach znajduje się również choinka. Drzewo imponujących rozmiarów stawiane jest obok oczka wodnego.

Drugą ulicą, którą warto się przejść, jest ulica Tadeusza Kościuszki, która prowadzi z dworca PKP do Krupówek. Na chodnikach stawiane są ogromne bombki, do których można wejść, a nawet usiąść na znajdujących się wewnątrz ławeczkach.

Na dolnej Równi Krupowej można zobaczyć światła ułożone w kształt łani i niedźwiedzia. Z kolei na Placu Niepodległości znajduje się wiele kolorowych choinek.

Po spacerze warto udać się na rozgrzewającą herbatę do klimatycznej restauracji w Zakopanem.

Zakopiańska szopka bożonarodzeniowa

Wartą zobaczenia dekoracją bożonarodzeniową jest szopka, wykonywana tradycyjnie przez uczniów Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenera. Figury wykonane ręcznie w drewnie mają wyjątkowy charakter i są niepowtarzalne. Postaci ubrane są w tradycyjne góralskie stroje.

Dobrze jest wybrać się na otwarcie szopki, ponieważ uświetniane jest góralską muzyką wykonywaną na żywo. Otwarcia szopki dokonuje burmistrz Zakopanego.

Szopka stawiana jest przy ulicy Kościuszki, niedaleko urzędu miasta. 

Pokaż na mapie