Kraina Smaku

Kraina Smaku

Zakopane uchodzi za zimową stolicę Polski. Jest to miejsce, które turyści tłumnie odwiedzają zimową porą ze względu na mnogość atrakcji oraz piękne widoki. Dużą popularnością cieszy się również pyszna domowa kuchnia oraz góralska gościnność, z której mieszkańcy tego regionu są znani. Zakopane, mimo, że jest atrakcyjnym kierunkiem przez cały rok, jest szczególnie lubiane przez turystów zimą. Co może więc zaoferować nam to miasto podczas sezonu zimowego?

Raj dla miłośników sportów zimowych

Zakopane jest idealnym miejscem na białe szaleństwo. Jak wiadomo, nasze polskie góry obfitują w liczne stoki narciarskie i inne atrakcje dla osób lubiących sporty zimowe. W Zakopanem i okolicach znajdziemy wiele stoków o różnej wielkości i stopniu zaawansowania. Dlatego też trasę dla siebie znajdą zarówno osoby z dużym doświadczeniem, jak i początkujący amatorzy sportów zimowych. W Zakopanem mieści się wiele szkółek narciarskich oraz wypożyczalni sprzętu, dlatego jest to miejsce idealne do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach czy też na snowboardzie, bez konieczności zakupu własnego sprzętu.

Malownicze widoki

Południe Polski słynie z pięknych widoków. Tatry prezentują się doskonale latem, jednak ich wygląd zimą jest niepowtarzalny i zachęca na wyprawę wielu turystów. Trekking w wyższych partiach Tatr zalecany jest doświadczonym turystom z odpowiednim wyposażeniem. Jednak niższe partie Tatr oraz doliny będą bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą wchodzić wyżej, ale zależy im, by poczuć magię tego miejsca zimą. Możemy wówczas zabrać ze sobą dzieci, sanki i świetnie spędzić czas w pięknym otoczeniu.

Atrakcje wodne

Zakopane słynie również w dużej ilości parków wodnych oraz term. Obiekty te cieszą się popularnością latem, jednak zimą również przyciągają masę turystów. Tatrzańskie termy są nowoczesne, dobrze rozbudowane oraz dostosowane zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Warto zdecydować się na pobyt w termach zimą, ponieważ ma to pozytywny wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Pyszna, domowa kuchnia

Niewątpliwe po całym dniu aktywności fizycznej warto posilić się wyśmienitą, domową kuchnią, jaką oferuje nasza restauracja. Zakopane słynie z regionalnych potraw, których nie skosztujemy nigdzie indziej. Do najbardziej znanych przekąsek należy zaliczyć bryndzę oraz oscypka, które są składnikami wielu zakopiańskich dań. Smaczne i sycące jedzenie jest podstawą, jeżeli zależy nam na uzupełnieniu kalorii. Po zjedzeniu posiłku zachęcamy również do noclegu w naszym hotelu, który oferuje wygodne, przestronne i dobrze wyposażone pokoje.

Pokaż na mapie