Kraina Smaku

Kraina Smaku

Stolica Tatr oferuje wiele atrakcji dla turystów. Nic dziwnego, że tłumy przyjezdnych spędzają w Zakopanem ferie, wakacje i długie weekendy. Niezależnie od pogody w tym miejscu nie można się nudzić. Zarówno osoby aktywne, jak i te, które wolą odpoczywać na łonie natury z dala od zgiełku miasta znajdą idealne dla siebie formy rozrywki. Na turystów czekają domy gościnne takie jak np. Kraina Smaku, które oferują komfortowe noclegi, pyszne regionalne dania i miejsca do wypoczynku w ogrodzie. Co istotne, hotele i restauracje w czasach pandemii koronawirusa funkcjonują w reżimie sanitarnym, dbając o bezpieczeństwo gości i pracowników.

Co warto zwiedzić w Zakopanem podczas majówki?

Długie weekendy takie jak np. majówka to doskonała okazja do tego, by pooddychać górskim powietrzem. Przez kilka dni w Zakopanem można solidnie wypocząć i naładować baterie na kolejne tygodnie pracy. Przez ten czas można skorzystać z wielu atrakcji, jakie oferuje stolica Tatr. Niewątpliwie największą z nich są góry. Piesze wycieczki nad Morskie Oko, na Gubałówkę, Kasprowy Wierch, Łomnicę, Giewont, Dolinę Chochołowską czy Dolinę Kościeliską to dobre rozwiązanie dla tych, którzy lubię spędzać czas aktywnie na łonie natury. Na bardziej wprawionych miłośników górskich wypraw czekają natomiast wspinaczki na Rysy czy Orlą Perć.

Ci z kolei, dla których chodzenie po górach jest zbyt wymagające, mogą skorzystać z kolejek linowych. Dzięki nim dotrą m.in. na Gubałówkę, Kasprowy Wierch czy Łomnicę. Zmęczeni górskimi wędrówkami turyści mogą wybrać też relaks w Aqua Parku czy SPA. Osoby, dla których atrakcyjniejszą formą spędzania czasu jest zwiedzanie, mogą liczyć na całe mnóstwo miejsc traktujących o zakopiańskiej historii i kulturze. Będąc w Zakopanem, warto wybrać się do Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy Muzeum Tatrzańskiego – jednego z najstarszych muzeów regionalnych w Polsce. Odwiedzić można również Muzeum Karola Szymanowskiego, okoliczne kapliczki wyróżniające się bogatym stylem tatrzańskim czy Dom do góry nogami, stanowiący doskonałą atrakcję np. dla dzieci.

Obowiązkowym punktem stolicy Tatr są także Krupówki, gdzie można sobie zrobić kultowe zdjęcie z misiem. Spędzając majówkę w Zakopanem, nie można też nie spróbować  regionalnych smakołyków takich jak np. oscypki czy bryndza. Na głodnych kulinarnych doznań czekają również tradycyjna kwaśnica, placek po zbójnicku czy moskole. Punktów ze smaczną kuchnią na mapie Zakopanego nie brakuje. Poza restauracjami w centrum smacznie zjeść można też w hotelach czy pensjonatach. Nasza Kraina Smaku serwuje gościom różnorodne dania przygotowywane z tradycyjnych składników. W ofercie nie brakuje regionalnych przysmaków i klasycznych potraw. Tak bogate menu pozwala zaspokoić oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy, dla których podróżowanie wiąże się z poznawaniem nie tylko nowych miejsc, ale i smaków.

Pokaż na mapie