Kraina Smaku

Kraina Smaku

Okresy, w których większość Polaków ma wolne w pracy, są szczególnie atrakcyjnymi momentami do wyjazdów. W ich trakcie cała rodzina bez większych problemów i brania urlopu może pozwolić sobie na wspólny wyjazd. Jednym z takich okresów jest czas Wielkanocy. Poniedziałek Wielkanocny daje dodatkowy dzień wolny. Dzięki temu można wybrać się na dłuższy weekend w góry.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować pokój hotelowy?

Nie istnieje idealny moment, na zarezerwowanie miejsca w dowolnym hotelu. Wszystko zależy od jego obłożenia. Najbardziej oblegane miejsca mogą mieć zarezerwowane pokoje nawet wiele miesięcy przed Wielkanocą. Najlepszym pomysłem jest zadzwonienie do hotelu, w którym chce się spędzić święta i dowiedzenie się, z jakim wyprzedzeniem zarezerwować pokój, lub od razu go zarezerwować. Najlepiej zrobić to natychmiast po tym, gdy wpadnie się na pomysł wyjazdu. Dzięki odpowiednio szybkiej reakcji uniknie się przykrej niespodzianki. Warto zadzwonić do hotelu z pytaniem o terminy na początku roku. Noclegi pod Tatrami są szczególnie chętnie rezerwowane w czasie Wielkanocy.

Dlaczego warto przyjechać do Zakopanego w Wielkanoc?

Wielkanoc świętowana jest na przełomie marca i kwietnia. To piękny czas w górach. W kwietniu na tatrzańskich polanach pojawiają się krokusy, które są chętnie oglądane przez turystów. Należy jednak pamiętać, że wiosną w górach nadal może zalegać śnieg, więc należy się na taką wędrówkę odpowiednio przygotować.
W Zakopanem nadal żywe pozostały zwyczaje wielkanocne praktykowane przez przodków. Bardzo ważne jest obchodzenie Niedzieli Palmowej oraz Poniedziałku Wielkanocnego, podczas którego urządzana jest polewacka, czyli odpowiednik znanego w całej Polsce śmigusa-dyngusa. Ofiarą polewania padają najczęściej niezamężne kobiety.

Pokaż na mapie