Kraina Smaku

Kraina Smaku

Wędrowanie po tatrzańskich szlakach może być pięknym doznaniem. Tym bardziej że polskie góry oferują trasy dla każdego: dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę, przez osoby średniozaawansowane, aż po prawdziwych pasjonatów, którzy w góry wracają już od lat. Jakie trasy dedykowane są dla tych, który posiadają pewne doświadczenie, ale nie czują się pewnie na trudniejszych szlakach? W naszym artykule przedstawiamy kilka pomysłów.

Tatrzańskie szlaki dla średniozaawansowanych

Osoby średniozaawansowane, czyli takie, które mają pewne umiejętności jednak nie chcą korzystać z najtrudniejszych szlaków, nie będą narzekać na nudę w polskich Tatrach. Oto kilka pomysłów, które warto wykorzystać:

  • Gęsia Szyja – szlak w Tatrach przez Rusinową Polanę,

  • Wielka Siklawa – najpiękniejszy wodospad w Tatrach,

  • Jaskinia Raptawicka w Dolinie Kościeliskiej,

  • Szlak na Starorobociański Wierch oraz Ornak,

  • Jaskinia Mylna – Tatry – Dolina Kościeliska,

  • Kozi Wierch – Opis Tatrzańskiego Klasyka,

  • Dolina Białego wprost z Zakopanego,

  • Dolina Strążyska i Wodospad Siklawica,

  • Kasprowy i Giewont podczas jednej wycieczki.

Te i inne szlaki zapewniają dostęp do malowniczych, zapierających dech w piersiach krajobrazów, zachwycających nawet te osoby, które niejedno już widziały. Trasy te są w pewnym stopniu wymagające, ponieważ do ich pokonania niezbędna jest kondycja fizyczna i przygotowanie. Jednocześnie jednak nie są to szlaki dla osób zaawansowanych, czyli takich, które posiadają maksymalne doświadczenie.

O czym pamiętać przed wyruszeniem na szlak?

Przed wyruszeniem na szlak, niezależnie od tego, czy jesteśmy osobą zaawansowaną, średniozaawansowaną, czy bardzo doświadczoną, konieczne jest pamiętanie o kilku ważnych elementach. Co ważne, czynniki te mogą wpłynąć na nasz komfort, a niekiedy nawet na życie.

Przede wszystkim należy wcześniej zadbać o kondycję fizyczną, a także dokładnie zaplanować trasę – z uwzględnieniem tego, z jakimi będzie się wiązać wyzwaniami. Konieczne jest także sprawdzenie aktualnej prognozy pogody oraz pamiętanie, że mimo zapowiadanej aury wszystko może się zmienić nawet w przeciągu paru minut. Praktyka pokazuje też, że warto powiedzieć znajomym, gdzie się udajemy i że konieczne jest staranne przygotowanie ekwipunku. Jedzenie i picie powinno zapewnić maksimum energii, a jednocześnie być lekkie i poręczne.

Przed wyruszeniem na szlak warto zaplanować, gdzie skorzystamy z noclegu. W czasie długiej wędrówki, a także bezpośrednio po niej należy bowiem zregenerować siły. Jeśli więc planujesz odwiedzić polskie Tatry to zachęcamy Cię do sprawdzenia oferty naszego hotelu, w którym możesz skorzystać z wygodnych pokoi noclegowych i spróbować pysznych, regionalnych potraw.

Pokaż na mapie