Kraina Smaku

Kraina Smaku

Zakopane zimą kojarzy się głównie z zaśnieżonymi szczytami, po których zjeżdża się na nartach. Jest to jednak jedna z bardzo wielu atrakcji, które czekają na turystów w tym mieście. W Zakopanem dostępne jest sporo ciekawych ofert dla małych i dużych turystów. Są takie, do których potrzebna jest ładna pogoda i takie, którymi można się cieszyć, gdy aura na zewnątrz nie sprzyja.

Zabawy na śniegu w Zakopanem

Zimą w okolicach Zakopanego znajduje się sporo śniegu, nawet jeśli w pozostałych regionach Polski go nie ma. Z tego powodu warto jak najlepiej wykorzystać możliwości, które daje biały puch w górach. Jedną z nich jest przejażdżka skuterem śnieżnym. Ta rozrywka jest przeznaczona dla osób pragnących ekstremalnych wrażeń.
Innym sposobem na spędzenie czasu na śniegu jest kulig. Przejażdżka może odbyć się w dzień lub wieczorem. Często łączona jest z ogniskiem.
Inny rodzaj zabawy to przejażdżka psim zaprzęgiem złożonym z psów rasy Husky.
Zima w górach to także dobry czas na wędrówki. Najlepiej w tym celu wypożyczyć rakiety śnieżne i zobaczyć jak bardzo śnieg odmienia znane szczyty.
Po powrocie z zimowego szaleństwa warto ogrzać się herbatą i zjeść ciepły posiłek w klimatycznej restauracji w Zakopanem.

Co robić w Zakopanem w brzydką pogodę?

Zdarzają się dni, w które nie powinno wychodzić się w góry ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie jest to jednak czas stracony. Zakopane obfituje w rozrywki przeznaczone na takie okazje.
Jedną z nich jest Śnieżny Labirynt Snowlandia. Jest to miejsce przeznaczone głównie dla dzieci. Składa się z zamku, pałacu i labiryntu wykonanych ze śniegu.
Atrakcją dla dorosłych są odbywające się co roku w Zakopanem mistrzostwa świata w skokach narciarskich.
Poza tym w mieście można skorzystać z lodowisk i basenów.

Pokaż na mapie