Kraina Smaku

Kraina Smaku

Ślub i towarzyszące mu wesele to ważna uroczystość, która powinna stać się niezapomniana. Trzeba jednak przyznać, że istnieje tak dużo różnych pomysłów i trendów, że łatwo jest zgubić się w czasie przygotowań. O czym warto więc pamiętać? W naszym artykule skupimy się na dwóch elementach, czyli na wyborze idealnej sali weselnej oraz na tym, jak urozmaicić uroczystość.

Idealna sala weselna – czyli jaka?

Idealna sala weselna powinna być przede wszystkim miejscem dopasowanym do naszego gustu. Musi być także dobrana do planowanej ilości gości, a przy tym powinna znajdować się w odpowiedniej lokalizacji.

Jeśli marzysz o tym, żeby urządzić wesele w Zakopanem, świetnym wyborem będzie nasza restauracja Kryjówka. To nie tylko miejsce, w którym można dobrze zjeść, ale także świetnie zorganizowana sala weselna na Podhalu, która może pomieścić nawet 380 osób. Sala urządzona jest w stylu tradycyjnym, jednak świetnie łączy w sobie nowoczesność i folkowy klimat.

Organizując wesele warto pamiętać, że ważnym czynnikiem jest zaplanowanie odpowiedniego rozsadzenia gości. Celem jest ich jak najlepsza zabawa i uniknięcie ewentualnych konfliktów. Właśnie dlatego nasza sala weselna pozwala na stworzenie kilku układów, takich jak:

  • układ góralski, inaczej styl biesiadny, gdzie stoły dla gości są łączone, Para Młoda siedzi przy stole prezydialnym, a środek sali przeznaczony jest na parkiet (opcja pozwala na usadzenie nawet 380 osób),
  • układ pański, czyli stoły okrągłe dla 10 do 12 osób, gdzie parkiet znajduje się na środku lub początku sali, a stół prezydialny dedykowany jest dla Pary Młodej (opcja ta pozwala na usadzenie 230 osób lub 280 osób).

Świetną opcją jest także zorganizowanie wesela w plenerze, czyli w ogrodzie, gdzie goście mogą na łonie natury cieszyć się wspólnym towarzystwem. Na takie zaaranżowanie imprezy pozwala altana zlokalizowana w ogrodzie Krainy Smaku. To także wymarzone miejsce na sesję zdjęciową dla nowożeńców i gości weselnych. 

Jak sprawić, że wesele będzie niezapomniane?

Oprócz wyboru sali weselnej duże znaczenie ma także zorganizowanie atrakcji, które jeszcze bardziej umilą spędzony czas. O czym warto pamiętać? Dużą rolę odgrywa aranżacja sali bankietowej. Jej uzupełnieniem mogą być m.in. eleganckie światła, które sprawiają wrażenie luksusu i zachęcają do zabawy. Z kolei dla najmłodszych dzieci warto zaplanować spotkanie z animatorem, który dobrze rodzaj aktywności do wieku i zainteresowań maluchów. W naszej restauracji z myślą o najmłodszych gościach przygotowano pokój zabaw, zewnętrzny plac zabaw i specjalne menu.

Na uwagę zasługuje fakt, że udane wesele może mieć swoją kontynuację w tzw. poprawinach. Tę piękną tradycję wspiera oferowana przez nas możliwość noclegu. Wygodne, w pełni wyposażone i klimatyczne pokoje umożliwiają odpoczynek i zregenerowanie sił przed dalszą częścią zabawy.

Pokaż na mapie