Kraina Smaku

Kraina Smaku

Miłośnicy gór często odwiedzają to miejsce w okresie zimy. Trzeba jednak pamiętać, że trekking jest wówczas szczególnie wymagający. Z tego powodu bezpieczniejszym rozwiązaniem jest udanie się w Tatry lub inne góry w czasie wiosny. Czego można się wówczas spodziewać? Co warto robić i o czym pamiętać podczas pobytu w Tarach i w Zakopanem wiosną? Gdzie zabrać rodzinę?

Przede wszystkim Tatrzański Park Narodowy 

Wiosna to czas, w którym rośliny budzą się do życia. Nie inaczej jest w górach. Organizując w tym czasie rodzinny wypoczynek w Zakopanem, warto się wybrać między innymi do Tatrzańskiego Parku Narodowego. To właśnie tutaj można się zrelaksować i podziwiać bogatą przyrodę. Miejsce obfituje w przepiękne lasy, polany i doliny. Wiosna to również czas, w którym kwitną krokusy. Polana Chochołowska to jedno z miejsc, które są nimi usłane.

Szykując się na wyjazd w Tatry wiosną, dobrze zatem zabrać nie tylko wygodne buty i ubrania na różną pogodę, ale również aparat fotograficzny, ponieważ podczas wędrówek będzie można obserwować wiele miejsc, które są godne uwiecznienia na pamiątkowych fotografiach.

Co robić wiosną w Zakopanem? 

Odwiedzając Tatry, warto spędzić trochę czasu w Zakopanem niezależnie od pory roku. Trzeba oczywiście zajrzeć na popularne Krupówki. Nocując w apartamencie w Zakopanem dobrze też korzystać z lokalnych przysmaków, udając się do górskich restauracji. Osoby, które lubią się zrelaksować po górskich wędrówkach, mogą udać się na termy, gdzie znajdą coś dla siebie zarówno dorośli, jak i najmłodsi. p style="text-align: justify;">Mówiąc o dzieciach, warto też przemyśleć odwiedziny w Muzeum Oscypka, zwłaszcza w przypadku niepogody. Godna uwagi może okazać się też motylarnia. Wielu turystów nie wyobraża sobie pobytu w Zakopanem bez wjazdu na Gubałówkę.

Pokaż na mapie