Kraina Smaku

Kraina Smaku

Majówka to ulubiony czas wielu Polaków. I nic w tym dziwnego! W czasie tych wyczekiwanych paru dni pogoda jest zazwyczaj piękna i słoneczna, a brak obowiązków zawodowych sprzyja wypoczynkowi z rodziną. Ten czas warto poświęcić na odkrywanie kolejnych regionów Polski. Szczególnie polecanym kierunkiem jest Zakopane. Dlaczego warto odwiedzić właśnie to miejsce? I gdzie można znaleźć komfortowy nocleg? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego warto przyjechać do Zakopanego?

Jednym z powodów dla którego warto odwiedzić Zakopane jest oczywiście bliskość gór. Znajdziemy tu szklaki o różnym stopniu trudności, idealne zarówno dla osób zaawansowanych, jak i dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę. Tatrzańskie szlaki to gratka dla każdego, kto lubi spędzać czas aktywnie i kocha górskie widoki. Na szczególną uwagę zasługuje:

  • trasa od Doliny Olczyskiej aż do Wywierzyska (wrócić można przez Nosal lub Kopieniec Wielki),
  • trasa do Hali Gąsienicowej - przez Jaworzynkę lub Boczań lub Psią Trawkę (widowiskowe panoramy),
  • trasa przez Gęsią Szyję do Rusinowej Polany (powrót przez Wiktorówki),
  • i wiele, wiele więcej...  

Specjalną atrakcją jest oczywiście Kasprowy Wierch, a raczej kolejka, którą można dostać się na jego szczyt. Przejażdżka nią jest dedykowana dla osób w każdym wieku, a skorzystanie z tej opcji gwarantuje niezapomniane widoki i świetne przeżycia. 

Dla osób, które pragną mniej aktywnego wypoczynku polecane są zabytki Zakopanego, które zachwycają swoją historią i oryginalnością. Jednym z najważniejszych punktów każdej wycieczki powinna być stara, oryginalna zabudowa góralska, która zachwyca swoim wyglądem.

Dla fanów wodnego wypoczynku polecamy także miejsca, w których można skorzystać z dobroczynnych właściwości wody. Najczęściej wybierane lokalizacje to Termy Chochołowskie, Aquapark Zakopane, Terma Bukovina, Terma Białka, Gorący Potok, a także Termy Podhalańskie.

Gdzie znaleźć wygodny nocleg?

Jak więc widać odwiedzenie Zakopanego w czasie majówki jest świetnym pomysłem, który na pewno spodoba się całej rodzinie. Szereg atrakcji sprawdzi się bowiem zarówno w przypadku aktywnych, chętnych do ruchu osób, a także turystów, którzy szukają ciszy i relaksu.

Ważnym elementem jest jednak zaplanowanie noclegu w miejscu, które będzie znajdować się niedaleko atrakcji, a jednocześnie zapewni komfort i dostęp do koniecznych wygód. Jeśli więc szukasz lokalizacji, w której miło spędzisz czas, poznasz lokalną kuchnię i nacieszysz się pięknymi widokami, sprawdź naszą ofertę. Kraina Smaku jest bowiem restauracją połączoną z hotelem, a zarazem miejscem tworzonym z pasją i miłością. Budynek usytuowany jest w spokojnej części Zakopanego, dzięki czemu umożliwia relaks, a jednocześnie ogranicza konieczność dojazdu. Już dziś sprawdź co oferujemy i zarezerwuj miejsce na majowy weekend!

Pokaż na mapie