Kraina Smaku

Kraina Smaku

Deszczowa pogoda w Zakopanem wcale nie oznacza nudy, wręcz przeciwnie. Nawet kiedy na zewnątrz aura nie sprzyja górskim wędrówkom, można miło spędzić tutaj czas. Poznaj kilka naszych propozycji.

Niezapomniana wyprawa po regionalnych smakach

Zakopane to nie tylko góry, majestatyczne pejzaże i zabytki, ale również wiele restauracji, w których można spróbować unikalnych potraw regionalnych. Jeśli więc podczas niesprzyjającej pogody chcesz wybrać się na niezapomnianą wyprawę kulinarną, zapraszamy do naszej restauracji u podnóża Tatr. Restauracja regionalna Kryjówka specjalizuje się w daniach regionalnych Podhala przygotowywanych z najwyższej jakości produktów lokalnych, w tym m.in. pstrąga czy jagnięciny. U nas zakosztujesz popularnej golonki po góralsku podawanej z kapustą czy oryginalnego oscypka z bacówki w postaci grillowanej z dodatkiem żurawiny. Polecamy również popularne dania kuchni polskiej.

Oprócz tego możesz zarezerwować u nas również nocleg. Wtedy będziesz mieć możliwość zamówienia naszych finezyjnych dań do pokoju i apartamentu.

Miejsca warte odwiedzenia w Zakopanem

Brzydka pogoda w Zakopanem nie oznacza konieczności rezygnowania ze zwiedzenia miasta i jego atrakcji. Do miejsc, które zdecydowanie warto tutaj odwiedzić, zaliczamy liczne muzea, a tym przede wszystkim Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Stylu Zakopiańskiego im. Stanisława Witkiewicza w willi “Koliba”, Muzeum Jana Kasprowicza w Willi „Harenda”, Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi „Atma” czy Chałupę Sabały. Warto też odwiedzić Teatr Witkacego czy Galerię Władysława Hasiora (Filia Muzeum Tatrzańskiego), Miejską Galerię Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego czy Galerię Sztuki XX wieku w Willi „Oksza”.

Warto też poszukać odprężenia i relaksu w okolicznych termach, np. Termach Chochołowskich, albo skosztować wodnych szaleństw w aquapark w Zakopanem.

Jeśli pogoda pozwoli, można też udać się na spokojny spacer po Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku lub odwiedzić piękną Kaplicę Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce utrzymaną w zakopiańskim stylu.

Czy słońce, czy deszcz — zapraszamy do Zakopanego!

Pokaż na mapie