Kraina Smaku

Atrakcje Zakopanego

 Kraina Smaku usytuowana jest w cichej i spokojnej części Zakopanego - na Olczy. W bezpośrednim sąsiedztwie Potoku Olczyskiego, którego szum przy otwartym oknie usypia do snu, a w ciągu dnia pozwala się relaksować podczas opalania.

 Z naszego pensjonatu rozpościera się przepiękny widok na panoramę gór z górującym nad Zakopanem Giewontem.

 Adresy na Olczy jednakże wyznaczają osiedla - dawne siedziby rodów góralskich, od których osiedla biorą swe nazwy, między innymi nasza Janosówka. Na Olczy mieszka ok. 1800 osób. Zdecydowana większość z nich to rdzenni górale.  

Zakopane jest idealnym punktem startowym tatrzańskich wycieczek. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas na górskich szlakach, to miejsce zdecydowanie dla Ciebie. 

W najbliższej okolicy znajdują się między innymi szlaki:

  • w Dolinie Olczyskiej aż do Wywierzyska (wrócić można przez Nosal lub Kopieniec Wielki)
  • do Hali Gąsienicowej - przez Jaworzynkę lub Boczań lub Psią Trawkę - wycieczka gwarantująca widowiskowe panoramy
  • przez Gęsią Szyję do Rusinowej Polany (powrót przez Wiktorówki) - polecany, jeśli lubisz tradycyjną kulturę góralską

i wiele, wiele więcej... Zapraszamy na tatrzańskie szlaki.

To jedyne w swoim rodzaju przeżycie, które pozwoli Ci znaleźć się w samym środku polskich Tatr w zaledwie 12 minut po wyjeździe z pobliskich Kuźnic.

Kolejką na Kasprowy Wierch powinien przejechać się absolutnie każdy, przynajmniej raz w życiu. Ze szczytu rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama polskich i słowackich Tatr w ich napiękniejszej odsłonie.

Zabytki stylu zakopiańskiego, najpiękniejsza na świecie naturalna skocznia narciarska, oryginalna stara zabudowa góralska.

Te i inne ciekawe miejsca w Zakopanem czekają na odkrycie. Zwiedzaj Stolicę Tatr i poznaj dorobek kulturalny tego miejsca.

Być może zechcesz odwiedzić Teatr im. Witkacego, wyjątkowe miejsce na atrystycznej mapie nie tylko Zakopanego, ale i w całej Polsce.

W sąsiedztwie Krainy Smaku znajdują się:

  • Termy Chochołowskie
  • Aquapark Zakopane
  • Terma Bukovina
  • Terma Białka
  • Gorący Potok
  • Termy Podhalańskie

Pierwszy z powyżsych parków jest naszym partnerem, dzięki czemu Goście Krainy Smaku wypoczywają w Termach Chochołowskich korzystając ze specjalnego rabatu.

i zwiedzaj okolice
Pokaż na mapie